Člen skupiny MVV Energie CZ, Zodpovědná energie

Cena tepla ve Studénce v příštím roce klesne

Cena tepla pro domácnosti napojené ve Studénce na systém centrálního zásobování teplem klesne v příštím roce o 4 % na 669,83 Kč vč. DPH za gigajoul tepla. Zákazníkům, kteří se opět zapojují do pětiletého věrnostního programu, pak o dalších 11% na 596,14 korun vč. DPH. Celková roční úspora pro průměrnou domácnost ve věrnostním programu by se tak mohla vyšplhat až na 2 060 Kč.

Podle vyjádření Ing. Libora Stuchlíka, předsedy představenstva společnosti POWGEN a.s., společnost využila letošní pokles ceny zemního plynu a nakoupila jej pro příští rok výhodněji. Společnost zároveň prodlužuje věrnostní program, který zavedla před pěti lety a do kterého vstoupili téměř všichni zákazníci. „Nabídli jsme 11% slevu oproti základnímu ceníku při podpisu smlouvy na dalších pět let. Zákazníci získali výhodnější cenu a my zase jistotu, že můžeme i nadále investovat do modernizace naší teplárny,“ říká Libor Stuchlík. 

Společnost POWGEN a.s. zásobuje teplem ve městě Studénka sedm set domácností, průmyslové podniky, podnikatele a školy. Teplo vyrábí ekologickým způsobem v moderních kogeneračních jednotkách spolu s elektrickou energií. V roce 2020 pokračovala společnost v rekonstrukcích tepelné soustavy ve Studénce, která povede k dalšímu snížení ztrát v rozvodech a zvýší uživatelský komfort odběratelů tepla.

Společnost POWGEN a.s. vznikla dne 31. července 2007 jako 100% dceřiná společnost MVV Energie CZ a.s. Elektrickou energii dodává do Vsetína, Studénky, Opavy, Loun a Děčína. Ve Studénce je také od roku 2010 výrobcem a dodavatelem tepla. Elektřinu vyrábí POWGEN především kogeneračním způsobem, čímž významně šetří životní prostředí.

Energetickou skupinu MVV Energie CZ tvoří patnáct společností s působností v patnácti městech České republiky. Mateřskou společností je MVV Energie CZ a.s., která byla založena v říjnu 1993 a od roku 1999 je dceřinou společností německého energetického koncernu MVV Energie se sídlem v Mannheimu v Německu. Tři hlavní pilíře strategie MVV jsou výroba a distribuce tepelné energie, kombinovaná vysokoúčinná výroba elektrické energie a energetické využití odpadu.

Více zde zde.

Odstávka

V současné době neprobíhá žádná odstávka.

Nepřetržitá poruchová služba

Potíže s dodávkou tepla ve Studénce volejte 
 +420 724 079 030

POWGEN a.s.  Pozor – nová adresa
Kačírkova 982/4
158 00 Praha 5 – Jinonice

Tel.:       +420 556 400 356 
               +420 553 777 561

E-mail: zc.vv1638770494m@wop1638770494
ID:         xrvfrgx
http://pow.mvv.cz

Tento web používá pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.