Člen skupiny MVV Energie CZ, Zodpovědná energie

Časté otázky

Jakou má zákazník jistotu, že slevu opravdu v ceně tepla dostane?

Slevu v ceně tepla ve Studénce oproti standardní ceně garantuje zákazníkovi nová smlouva s POWGEN a.s. V obsahu smlouvy je popsán cenový model, samotná sleva v ceně tepla a také její každoroční garance po dobu 5 let.

 Jak bude garantováno, že POWGEN a.s. nenavýší uměle standardní cenu?

Sleva ve výši 11% je zaručena dlouhodobou smlouvou a garance této slevy je právě obsahem smlouvy. Náklady i zisk teplárny podléhají přísné regulaci ze strany Energetického regulačního úřadu. Cena pro zákazníky s dlouhodobou smlouvou bude vždy o 11% výhodnější, než pro zákazníky bez dlouhodobého závazku.

 Není sleva příliš nízká?

Cena tepla je ve Studénce závislá z více než poloviny na výši palivových nákladů. Tyto náklady jsou tak jen jednou z částí celkových nákladů na výrobu tepla, se kterými POWGEN a.s. pracuje. Dle cenových pravidel ERÚ mohou být do ceny tepla zahrnuty pouze ekonomicky oprávněné náklady vynaložené pro zajištění dodávky tepla, což se týká i tzv. proměnných nákladů, mezi kterými je i cena paliva – zemního plynu. Levnější zemní plyn tak bude zahrnut v ceně tepla ještě před uplatněním slevy ve výši 11%.

Kdo mi pomůže s pochopením nové smlouvy?

Zástupci společnosti POWGEN a.s. s každým zákazníkem projednají veškeré detaily nové smlouvy, odpoví na případné dotazy a poté také připraví dokumentaci k  podpisu.

Odstávka

V současné době neprobíhá žádná odstávka.

Nepřetržitá poruchová služba

Potíže s dodávkou tepla ve Studénce volejte 
 +420 724 079 030

POWGEN a.s.  Pozor – nová adresa
Kačírkova 982/4
158 00 Praha 5 – Jinonice

Tel.:       +420 556 400 356 
               +420 553 777 561

E-mail: zc.vv1638765919m@wop1638765919
ID:         xrvfrgx
http://pow.mvv.cz

Tento web používá pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.